statystyki szczegółowe

Aktualności

Fortuna wygrała z Leśnikiem 2:1 (1:0)

• autor: Admin1930mp, 2014-05-11 20:08

Fortuna zdobyła kolejne 3 punkty wygrywając u siebie z Leśnikiem 2:1 i umocniła się na 3 miejscu w tabeli A klasy. W pierwszej połowie mecz zdominowany był całkowicie przez gospodarzy, ale padła tylko jedna bramka po strzale Wieczorka. W drugiej połowie spotkanie się wyrównało, ale to Fortuna zdobyła gola na 2:0, a konkretnie Paluch. W końcówce meczu goście zdobyli honorowego gola. Fortuna kończyła mecz w "10", bo czerwoną kartkę za "dyskusję" z sędzią otrzymał kapitan Szołtysek.

Szczegółowy opis meczu, składy i statystyki w rozwinięciu newsa.

Po raz kolejny Fortuna miała w tym sezonie problemy kadrowe. Na ławce rezerwowych w pierwszej połowie był tylko jeden rezerwowy piłkarz z pola oraz bramkarz. Na szczęście na drugą połowę przyjechał były trener Fortuny Sławomir Paluch, który wszedł i jak zwykle strzelił gola.

Mecz, jak się można było spodziewać, rozpoczął się od ataków piłkarzy z Wyr, którzy mimo że łatwo przedostawali się pod pole karne gości, nie potrafili wykorzystać stworzonych przez siebie sytuacji. Bramka natomiast padła w najmniej oczekiwanym momencie. Wieczorek ładnie powalczył na prawym skrzydle i odwrócił się z piłką. Gdy wydawało się, że będzie dośrodkowywał, ten strzelił lewą nogą na bramkę. Piłka, mimo że nie była mocno uderzona, sprawiła bramkarzowi mały kłopot, który najpierw ją złapał żeby za chwilę wypuścić i wrzucić do bramki między nogami, ale... takie też wpadają.

Później Fortuna grała albo za nerwowo albo za wolno. Brakowało takiej płynnej gry jak z Czarkowa, kiedy to piłkarz z Wyr grali dokładnie i szybko piłką. No i po raz kolejny zawodziła skuteczność, chociaż w kilku sytuacjach dobrze zaprezentował się bramkarz gości.

W drugiej połowie gra się rozciągnęła. Fortuna atakował większą ilością zawodników przez co robiła się dziura w środku pola i zawodnicy z Kobióra wyprowadzali groźne kontry. Najpierw Wyrzanie po ładnym strzale z dystansu Paluch podwyższyli na 2:0, żeby kilka minut później stracić gola po szybkiej kontrze gości.

Fortuna zdecydowanie lepiej prezentuje się w tym sezonie na wyjazdach, w których zdobyła do tej pory aż 25 punktów (najwięcej w całej lidze). Może nawet dobrze, że następny mecz z ZETką rozgrywany będzie na boisku rywala. Może Wyrzanie zagrają na większym luzie i z większą koncentracją i znowu przywiozą do Wyrów punkty. Okaże się to już w najbliższą sobotę wieczorem.