statystyki szczegółowe

Aktualności

Wyry znowu zwycięskie! Studzionka pokonana 3:1! (Opis)

• autor: Admin1930mp, 2017-09-10 21:38

Fortuna kolejny raz wychodzi zwycięsko z meczu! Tym razem nasz zespół wygrał 3:1 z LKS Studzionka! Bramki dla Fortuny zdobyli: Stworzyjan Norbert (x2) oraz Szołtysek Tomasz. Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy również za przybycie wszystkich kibiców i zapraszamy na kolejny mecz, który odbędzie się w niedzielę na boisku we Frydku!

Pragniemy poinformować, że zostały zaktualizowane zdjęcia naszych zawodników oraz zdjęcie kadry.

Więcej o meczu z Studzionką w rozwinięciu newsa...

W niedziele na boisku w Wyrach spotkały się dwie drużyny, które nie bronią się na własnej połowie, ale starają się grać piłką. Początek meczu był bardzo wyrównany, chociaż to Fortuna bardziej napierała i już w 18 minucie nasza drużyna wychodzi na prowadzenie. Idczak wrzuca piłkę w pole karne na dalszy słupek, gdzie z pierwszej piłki uderza Stworzyjan, bramkarz broni ten strzał, ale do piłki dopada ponownie nasz napastnik i tym razem umieszcza futbolówkę w siatce.

Do końca pierwszej połowy obie drużyny starały się narzucić swoje tempo gry i pomimo sytuacji z obu stron, wynik nie zmienił się do przerwy.

Druga połowa również była wyrównana, ale to Fortuna stworzyła sobie dużo więcej okazji do strzelenia bramki, w tym rzut karny, który niestety został uderzony w wewnętrzną część spojenia słupka z poprzeczką. Dobrze, że dwie szanse spośród kilku zostały wykorzystane. Najpierw w 62 minucie bramkę strzela Szołtysek. Wrzutka na dalszy słupek, zgrywa Biliński i Tomek strzela z 2 metra do pustej bramki. Studzionka nie poddaje się i dalej atakuje coraz śmielej, dzięki czemu otwiera się na kontry i jedną z nich wykorzystuje ponownie Stworzyjan strzelając dla nas 3 bramkę w tym meczu, a 7 w sezonie.

Goście po tej bramce postanawiają zaatakować całą drużyną i podczas jednych z tych ataków pada dla nich bramka, na szczęście tylko honorowa. Wrzutka w pole karne, nasz obrońca wybija piłkę na 12m, gdzie doskakuje do niej zawodnik LKS-u i strzela po ziemi obok naszego bramkarza.

Wynik nie zmienia się już do końca meczu, chociaż Fortuna powinna strzelić jeszcze kilka bramek, ale najważniejszą są 3 punkty!