Aktualności

Ciężki bój o 3 pkt zakończony sukcesem ! FORTUNA WYGRYWA...

• autor: Admin1930mp, 2018-05-04 10:54
Ciężki bój o 3 pkt zakończony sukcesem ! FORTUNA WYGRYWA 3:2 !!!

W miniony czwartek w ramach 23 kolejki Tyskiej A klasy Wyrzanie podejmowali u siebie drużynę Poloni Międzyrzecze. Faworytem tego spotkania była bezdyskusyjnie Fortuna. Jednakże mecz okazał się niezwykle zacięty !
  na początku pierwszej połowy po błędzie obrońcy rywali piłka wpada do siatki po bramce samobójczej.
Wyrzanie wychodzą na prowadzenie 1:0. Do końca pierwszej części spotkania wynik pozostaje bez zmian.
  Na drugą połowę Fortuna wychodzi z apetytem na kolejne bramki tym razem strzelone przez naszych zawodników ;)   [...]

Za Konrada Jakubczyka pojawił się na boisku Tomasz Wieczorek. Kilka chwil i właśnie Tomek wywalczył dla Fortuny rzut karny !!! Do piłki pochodzi Sławomir Magiera. Uderza piłką po ziemi w lewy róg bramki ale goalkeeper gości  z łatwością broni ten strzał.
    Piłkarze z Wyr stwarzali sobie sytuację za sytuacją, ale fenomenalna gra bramkarza rywali niweczyła wszystkie  akcje ofensywne naszych zawodników.
  Pod koniec drugiej połowy  piłkę do siatki rywali w końcu posyła Krzysztof Rośkowicz ! Jednakże nie na długo było nam się cieszyć z dwubramkowego prowadzenia. Goście nie poddawali się i dalej próbowali zagrozić Wyrzanom. Na 12 min przed końcem regulaminowego czasu gry po rzucie rożnym w końcu pada bramka kontaktowa dla Polonii.
  Kolejne dwie minuty później po indywidualnej akcji zawodnika drużyny przyjezdnej piłka posłana mocnym strzałem po ziemii wpada do naszej bramki odbijając się od słupka, niestety Mateusz Tkacz w tej sytuacji był w bramce bezradny i mamy wyrównanie wyniku wszystko zaczyna się od nowa  :/
10 minut do końca zaczyna się robić nerwowo ! Jeden z zawodników drużyny gości wykrzyczał " Lider na kolanach [...] " , Wyrzanom więcej nie trzeba aby zmotywować ich do jeszcze większej walki !!! Nie mijają 3 minuty i mamy kolejny karny dla Fortuny po ewidentnym zagraniu ręką w polu karnym zawodnika gości. Do piłki podchodzi strzelec drugiej bramki Krzysztof Rośkowicz. Niestety  mocny strzał w sam środek bramki i tym razem bramkarz gości pokazał na co go stać  z łatwością broniąc tę 11tkę .
Ostatnie 5 min stały fragment gry po faulu na naszym zawodniku piłka posłana na  dalszy słupek. Odbija się od słupka zamieszanie i piłkę do siatki posyła Tomasz Szołtysek !!!!
Wyrzanie wychodzą na prowadzenie i nie oddali go już do samego końca.
   Emocje były od  samego początku do samego  końca i to jest w piłce nożnej najpiękniejsze nie zależnie od klasy rozgrywkowej  !!!!

Dziękujemy serdecznie wszystkim  przybyłym na mecz sympatykom oraz kibicom naszej drużyny i zapraszamy na kolejny nasze mecze ! :D